Ana sayfa DÜNYA Münbiç’te Neler Oluyor

Münbiç’te Neler Oluyor

4037
0
PAYLAŞ

Münbiç’in tamamen teröristlerden temizlenmesi beklenirken merkeze girmek için gün sayan Türk Silahlı Kuvvetleri 10 noktayı daha teröristlerden arındırdı. PYD’nin Münbiç’ten tahliyelere 4 Temmuz itibarıyla başlaması gerekiyordu fakat beklendiği üzere bu tahliyeler gerçekleşmiyor. Bu konu üzerine Türk ve ABD yetkilileri arasında görüşmeler sürüyor.

Çözümün ise Erdoğan-Trump görüşmesinde nihayete ermesi bekleniyor. Nato zirvesinde bir araya gelecek olan ikilinin en önemli konu başlığı Münbiç meselesi olacak gibi gözüküyor. 11-12 Temmuz tarihlerinde Brüksel’de zirve gerçekleşecek. Seçim sonrası Trump’la ilk yüz yüze konuşmasını gerçekleştirecek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu görüşmeden sonra Münbiç takvimini de hızlandırması bekleniyor.

Mehmetçik ise sınırda nöbette. Herhangi bir hareketliliğinin artmasına karşı önlemler alınmış durumda. Sınır birlikleri ve İHA’lar elde edilen bilgileri merkeze direk iletiyor. İki ülke askerlerince kontrol edilecek Münbiç için Şanlıurfa Tugay Komutanlığı görevlendirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here